Denna sida är flyttad till nya Komin!

Nya adressen: https://cityofmalmo.omniacloud.net/

Personal Enheten för lärande och upplevelser

Andreas Nilsson/Malmö Museer

Mats Fastrup
Enhetschef
Tel: 0729-66 29 36
E-post: mats.fastrup@malmo.se

Foto: Andreas Nilsson/Malmö Museer

Anette Gruber
Museipedagog
SFI, arkeologi, historia och Kunskaparna
Tel: 0708-93 23 75
E-post: anette.gruber@malmo.se

Foto: Andreas Nilsson/Malmö Museer

Birgitta Kelly
Museipedagog
Visningar, programansvarig
Tel: 0709-81 01 18
E-post: birgitta.kelly@malmo.se

Foto: Andreas Nilsson/Malmö Museer

Erik Roupe
Museipedagog
Kulturarv teknik, Science Center Malmö Museer
Tel: 0708-35 44 36
E-post: erik.roupe@malmo.se

Helene Ceplitis
Museipedagog
Metodutveckling
Tel: 072-968 12 65
E-post: helene.ceplitis@malmo.se

Foto: Andreas Nilsson/Malmö Museer

Henrik de la Motte Wulff
Museipedagog
Hållbar utveckling, Klimat-X och natur
Tel: 0708-37 40 52
E-post: henrik.wulff@malmo.se

Josef Bergknut
Museipedagog
Klimatambassadörerna, Akvariet
Tel: 0734-20 26 30
E-post: josef.bergknut@malmo.se

Karin Bengtsson
Museipedagog
Torup, Utomhuspedagogik
Tel: 0705-35 51 24
E-post: karin.bengtsson@malmo.se

Foto: Andreas Nilsson/Malmö Museer

Katarina Lingehag-Ekholm
Museipedagog
Natur, Akvariet, Teknik
Tel: 0734-20 26 30
E-post: katarina.lingehag-ekholm@malmo.se

Foto: Andreas Nilsson/Malmö Museer

Kristina Gidlöf Persson
Museipedagog
SFI, Livet, Välkommen till Sverige
Tel: 0705-31 89 10
E-post: kristina.gidlof@malmo.se

Foto: Andreas Nilsson/Malmö Museer

Lars Rantzow
Museipedagog
Seniorer
Tel: 0734-21 62 94
E-post: lars.2.rantzow@malmo.se

Foto: Andreas Nilsson/Malmö Museer

Maria Österling
Museipedagog
SKI, Historia, Sagor och Berätteri
Tel 0708-37 40 53
E-post: maria.osterling@malmo.se

Suzanne Edlom

Suzanne Edlom
Museipedagog
Välkommen till Sverige, Sociala hållbarhetsfrågor
Tel: 0766-26 30 63
E-post: suzanne.edlom@malmo.se

Foto: Andreas Nilsson/Malmö Museer

Thomas Persson
Museipedagog
Ask & Embla, arkeologi, Uppsökarna och Kunskaparna
Huvudskyddsombud SACO/DIK
Tel: 0708-27 54 79
E-post: thomas.p.persson@malmo.se

Foto: Andreas Nilsson/Malmö Museer

Ulf Bergendorff
Museipedagog
Natur, Upptäckarklubben, Klimatambassadörerna
Tel: 0708-44 43 97
E-post: ulf.bergendorff@malmo.se

Foto: Andreas Nilsson/Malmö Museer

Ulrika Sjöstrand
Museipedagog
Livet, Välkommen till Sverige,
Skepp & Skoj, digitalt arbete
Tel: 0708-67 85 92
E-post: ulrika.sjostrand@malmo.se